• +48 602716551
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 06:00 - 20:00

Transport materiałów sypkich silosami ADR

Transport silosami ADR

Organizowanie transportu towarów sypkich niebezpiecznych objętych konwencją ADR wymaga rozległej wiedzy na temat rodzajów przewożonych ładunków oraz niebezpieczeństw z tym związanych. Pracownicy PHS Magnum tą wiedzę posiadają i nasi klienci mogą liczyć na pełną pomoc w unikaniu trudności, jakie mogą się pojawić w trakcie załadunku lub rozładunku towarów sypkich ADR.

Podstawa prawna transportu ADR naczepami silosowymi

W 1957 roku została podpisana międzynarodowa konwencja dotycząca przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych w transporcie drogowym. Każde przedsiębiorstwo transportowe od 2003 roku (przewoźnicy, odbiorcy oraz wysyłający towary sypkie ADR) zobowiązane są do kooperacji z doradcą ds. bezpieczeństwa, którego rolą jest pomoc w przestrzeganiu wymagań stawianych w świetle konwencji. Obowiązkowe jest sporządzanie roznych sprawozdań do wojewody jak wdrożenie procedur i specjalnych instrukcji bezpieczeństwa.
W Polsce przewóz materiałów sypkich ADR silosami jest dozwolony wyłącznie wykwalifikowanym osobom, które ukończyły 21 rok życia, spełniają normy ustawy o transporcie drogowym jak równiez ustawy o ruchu drogowym, skończyły właściwe szkolenie o transporcie ADR i zdały egzamin kończący ten kurs. Zaświadczenia konieczne do przewożenia towarów niebezpiecznych naczepami silos są produkowane oraz dystrybuowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, a marszałęk województwa wydaje je osobie egzaminowej w terminie tygodnia od daty egzaminu.
serwis-silonaczep-spawanie.jpg
Spitzer
Naprawiamy naczepy marki Spitzer od wielu lat. Nasi doświadczeni inżynierowie, mechanicy i spawacze znają wszystkie niuanse techniczne tych pojazdów. Gwarantuje to sprawną i trwałą naprawę.
Feldbinder
Kässbohrer
LAG
OKT
Köhler
Tropper

Szukasz transportu materiałów niebezpiecznych naczepami silo ADR? Dobrze trafiłes. Napisz do nas lub zadzwoń, aby otrzymać wycenę frachtu.

ZAUFALI NAM